ELTE Gyak, 1124 Budapest, Kiss János altábornagy u. 42.
Vezette: Szabados György, Móricz Krisztián
100:69
(23:17, 17:19, 32:11, 28:22)

Vasárnap délután a MÜTF csapata látogatott hozzánk, soraiban tudva ex-csapattársunkat, Pápay Misit. Mindkét csapat 7-7 fővel jelent meg, tehát a faltokra vigyázni kellett mindenkinek. Zónával kezdtünk: látván ellenfelünk remek atletikus képességét. Ahogy már az utóbbi mérkőzéseken megszokhattuk, igencsak döcögősen és rozsdásan kezdtünk, így nem csoda, hogy ellenfelünk vérszagot kapott, és nem hagyta magát lerázni. A félidőre 4 pont előnyünk maradt (40-36). A félidei szünetet egymás feltüzelésére használtuk fel és szerencsére ez megint hatásosnak bizonyult: 32-11-re hoztuk a harmadik etapot, miközben egy jókora tripla zuhatagot zúdítottunk állva hagyott ellenfelünk fejére. A negyedik negyedben tovább robogtunk már a negyvenes határt súrolva (93-56). Igaz a végén kiengedtünk, aminek az eredménye néhány bekapott távoli dobás lett, de Dézé a végén egy szép hármassal nyomta rá a bélyeget mai teljesítményünkre. Négy játékosunk is 20 pont környékén dobott, amíg a MÜTF-ben igazából csak két játékos tudott eredményes lenni.

Ezzel a (dupla) győzelemmel elérkeztünk a várva-várt mérkőzéshez, de mondhatjuk egész egyszerűen úgy is: a döntőhöz. Csütörtökön jön hozzánk a Kármán csapata, és mivel időközben kikaptak, ha most legyőzzük őket, bajnokok vagyunk, ha kikapunk tőlük… Ilyenben MCC játékos nem gondolkodik. :-)